військовий облік

Рапорт про звільнення військового, надісланий поштою, повинен бути розглянутий в розумний строк

Згідно обставин справи, військовослужбовець звернувся до суду у зв’язку із тим, що військова частина не звільнила його у зв`язку з наявністю дружини із числа осіб з інвалідністю.

Він зазначив, що з лютого 2022 року проходить військову службу у військовій частині. 15 листопада 2022 року він надіслав поштою цінним листом на адресу військової частини рапорт про звільнення та відповідний пакет документів, однак в усному порядку отримав відмову.

На вказаний позов військова частина надіслала відзив, в якому, в тому числі, зазначила, що для звільнення військовослужбовця з військової служби йому необхідно подати рапорт встановленої форми на ім`я безпосереднього командира (командир відділення – командир взводу – командир роти – командир батальйону), а не військової частини, який в порядку підпорядкованості клопотатиме про задоволення рапорту військовослужбовця перед вищим командирам. 

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що під час особливого періоду воєнного стану, подання військовослужбовцем документів на звільнення разом з рапортом не безпосередньому начальнику, а направлення такої поштовим шляхом на адресу військової частини, хоча і є недотриманням приписів статті 14 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, пункту 233 Положення № 1153/2008, однак не може бути підставою для не розгляду в розумний строк рапорту військовослужбовця про звільнення з військової служби.

Відтак, твердження відповідача про те, що чоловіком не подано рапорту встановленої форми на ім`я безпосереднього командира, є безпідставними.

У зв’язку із цим, суд визнав бездіяльність військової частини протиправною та зобов’язав останню розглянути рапорт.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Громадського центру правосуддя Романом Лихачовим

Детальніше: рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду у справі №300/379/23 від 17 серпня 2023 року.

Адвокат

Роман Лихачов


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.