судова практика

Суд зобов’язав військову частину видати направлення на огляд військово-лікарською комісією

Чоловік звернувся до суду із позовною заявою до військової частини у зв’язку із відмовою військової частини видати йому направлення на проходження медичного огляду військово-лікарською комісією для визначення ступеня придатності до військової служби після проходження лікування.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, він зазначив, що після завершення лікування неодноразово звертався із рапортом до командира військової частини з метою отримання направлення на проходження медичного огляду, однак отримував відмову, аргументовану тим, що він вважається таким, що самовільно залишив військову частину, тому військова частина не може направити його на проходження військово-лікарської комісії без його присутності на військовій службі.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що згідно із п. 1.1, 1.2 розділу I “Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України” (далі – Положення), військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров’я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов’язаних, встановлює причинний зв’язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Військово-лікарська експертиза це медичний огляд військовослужбовців з метою визначення ступеня придатності військовослужбовців до військової служби.

Згідно із пунктом 1.1 розділу II Положення, медичний огляд проводиться військово-лікарською комісією з метою визначення придатності військовослужбовців до військової служби.

Підпунктом б) пункту 6.1, пунктом 6.10 розділу II Положення встановлено, що направлення на медичний огляд військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) проводиться прямими начальниками від командира окремої частини, йому рівних та вище, органами управління та підрозділів Військової служби правопорядку Збройних Сил України, прокуратурою, судом, начальниками гарнізонів, штатних ВЛК, військових лікувальних закладів за місцем лікування, військовими комендантами гарнізонів та військовими комісарами.

Самовільне залишення чоловіком військової частини не позбавляє військову частину виконати свій обов’язок, а саме: розглянути рапорт військовослужбовця по суті та прийняти рішення відповідно до чинного законодавства.

У зв’язку із наведеним, суд визнав протиправною бездіяльність військової частини та зобов’язав її видати направлення на проходження чоловіком медичного огляду військово-лікарською комісією.

Адвокат

Роман Лихачов


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.