суд

Звільнення військовослужбовця не залежить від групи інвалідності дружини

Відповідно до обставин справи, військовослужбовець звернувся до суду у зв’язку із тим, що військова частина не звільнила його зі служби через сімейні обставини, а саме: наявність дружини з ІІІ групою інвалідності.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що під час дії воєнного стану військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, мають право на звільнення з військової служби за сімейними обставинами у зв`язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю, і закон не встановлює вимог щодо групи інвалідності для такого члена сім`ї військовослужбовця чи його потреби у здійсненні постійного догляду.

У зв’язку із цим, суд задовольнив позовні вимоги.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Громадського центру правосуддя Романом Лихачовим Детальніше: рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду у справі №340/4190/23 від 09 жовтня 2023 року.

Адвокат

Роман Лихачов


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.