судова практика

57 кримінальних справ по ухиленню від військового обліку у 2023 році

Ухилення від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів, яке передбачене ст. 337 Кримінального кодексу України, – є одним із “найпоширеніших” кримінальних правопорушень під час дії воєнного стану на території України. Щороку кількість таких вчинених злочинів зростає, про це, в тому числі, свідчить статистика судів щодо розгляду матеріалів кримінального провадження.

Згідно статистичних даних, опублікованих на сайті судової влади України у 2023 році в судах першої інстанції перебувало 57 кримінальних проваджень на розгляді, з яких 52 – надійшло у звітному періоді. Кількість осіб, провадження щодо яких перебували в суд становить 57.

За вказаний період було розглянуто 36 кримінальних проваджень, при цьому у 33 постановлено вирок, з яких 2 – із затвердженням угоди про визнання винуватості. 2 кримінальних провадження було закрито, 1 – направлено для визначення підсудності.

Усього у 2023 році було засуджено 33 особи за ухилення від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів, при цьому по 2-х особам кримінальне провадження було закрито, а по 1 – направлено для визначення підсудності.

Загалом за вказаний період залишилося 21 не розглянуте кримінальне провадження щодо 21 осіб.

Звіт судів першої інстанції про розгляд матеріалів кримінального провадження проаналізовано юристом Громадського центру правосуддя Романом Лихачовим

Детальніше: звіт судів першої інстанції про розгляд матеріалів кримінального провадження.


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.