суд

Протокол про вчинення військового адміністративного правопорушення має бути складений протягом 24 годин 

Відповідно до обставин справи, оборонець для перевірки бойової готовності особового складу військової частини виїхав на транспортному засобі без належної документації та водія, який мав право керувати автомобілем. Під час пересування військовослужбовець втратив контроль над транспортним засобом через несподівану появу на дорозі дикої тварини, у результаті чого пошкодив рухоме майно. 

У зв’язку з цим, його звинувачено у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі – КУпАП) (необережне знищення або пошкодження  зброї, бойових припасів, засобів пересування, військової і спеціальної техніки чи іншого військового майна  в умовах особливого періоду).

Письмові пояснення оборонця підтверджують, що він був обізнаний про відсутність дозволу керувати автомобілем без водія. Однак, зважаючи на невідкладність виконання військового обов’язку, він був вимушений поїхати самостійно.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив, що протокол про вчинення адміністративного правопорушення всупереч вимогам ст. 254 КУпАП складений  більш, ніж через два місяці з моменту пошкодження транспортного засобу. Тому, строк накладення адміністративного стягнення, фактично сплинув.

Більш того, суд наголосив на неможливості встановленні вини військовослужбовця у здійсненні адміністративного правопорушення, з огляду на відсутність доказів, які засвідчують приналежність автомобіля до військової і спеціальної техніки або іншого військового майна.

Як наслідок, провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності оборонця було закрито на підставі закінчення строків накладення адміністративного стягнення, визначених ч. 2 ст. 38 КУпАП.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Центру надання підтримки ветеранам і їхнім родинам Романом Лихачовим.

Детальніше: Постанова Іванківського районного суду Київської області від24 листопада 2023 року у справі № 366/3190/23


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.